DXN Ganozhi Ruj

19 Aralık 2017
19 Aralık 2017 dxnuyelik

DXN Ganozhi Ruj, doğal nemlendirici formülü Aloevera özü ile zenginleştirilmiş, Shea Butter ve E vitamini ile donatılmış yumuşak, konforlu dudak bakım balmı gibidir. Doğal, ince ve parlak yapısıyla dudaklarınız üzerinde sorunsuz bir şekilde uygulanır. Yoğun besleme ve nemlendirme özelliğine sahiptir.

Kahve Kırmızı, Sedef Kırmızı, Sedef Pembe, Sedef Üzüm ve Mercan Pembesi olmak üzere 5 farklı renk tonu vardır.

Peki Doğal İçerikli Ruj Kullanımı Neden Önemli? Klasik rujların içeriğinde bulunan balmumu, bitkisel özlü olmasına rağmen üretim aşamasında içeriğine parafin katılmaktadır. Parafin nemlendiricilerin ve vazelinin ham maddesi olarak kullanıldığında bile cildin hava alması engellediğinden ve de cilt yüzeyinden emildiğinden birçok probleme sebep olur. Ruj ile sindirim sistemine kolayca dahil olabilen parafin lenf bezlerinde, karaciğerde ve böbreklerde birikme yapmaktadır. Ham maddesi petrol olan parafin, doymuş hidrokarbonlardan oluşan katı bir maddedir ve de suda çözünmemektedir. Sadece eterde, katranda, benzende, petrol yağlarında ve alkolde çözünebilmektedir. Dolayısı ile birikim yaptığı vücudumuzun %70’i su olduğundan atılabilmesi imkansızdır. Ayrıca parafin diş minesinde çatlaklar oluşturmakta ve dişlerin çürümesini kolaylaştırmaktadır.

Kurşun içeren rujların ağızdan sindirim sistemine dahil olması sonucunda, kısırlık meydana gelebilmektedir. Bunun dışında davranış bozukluğu ve öğrenme yetisinin azalması gözlenebilmekte, anemi ortaya çıkabilmektedir.

Red 40 adlı katrandan üretilen renklendiricinin ruj ile yutulması, mide bulantısı ile baş ağrısına ve cilt tahrişine sebep olabilmektedir. Diğer renklendirici elementlerin renklendirici olarak kullanıldığı rujlar da cilt tahrişine neden olabilmektedir.

Sentetik esansların rujun karışımında kullanılması, dudakların çatlamasına ve kurumasına, dermatite sebep olabilmektedir. Bu sebeple yapay kokuların varlığını hissettiğiniz rujları satın almamalısınız.

Çok kaliteli olmayan rujların içeriğinde renklerin tonunu tutturabilmek için üreticiler ağır metaller kullanmaktadırlar. İçeriğinde krom bulunan rujların kullanılması ve yutulması sonucunda mide kanseri oluşmaktadır. Kadminyum elementini içeren rujların kullanımında ise, akciğer kanseri görülmektedir. Ayrıca sürekli ruj kullanımının boğaz kanserine sebep olduğu da bilinmektedir.

İçeriğinde alüminyum olan rujlar Alzheimer için etken olurken, manganez içeren rujlar ise hafızayı etkilemekte ve ani ruh hali değişikliklerine sebep olmaktadır.

Kalıcı özelliği ile ünlenen bazı rujlar içerikleri sebebiyle kalp ve kas hastalıkları, romatizma, alerji gibi sağlık problemlerinin nedeni olmaktadır.

İşte tüm bu nedenlerden dolayı DXN Ganozhi Ruj kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

DXN Türkiye ürünleri hakkında bilgi almak ve temin etmek için EKİBİMİZ bölümünden seçeceğiniz bir arkadaşımız size yardımcı olacaktır.

, , , , , , , , , , , , , , , , , ,
DXN Turkiye Ekip Lider Takim

İLETİŞİME GEÇ

Sosyal Medya hesaplarımızı takip edebilir, mesaj gönderebilir, DXN ürünleri ve iş fırsatı hakkında tüm sorularını iletebilirsin. Sana en kısa sürede dönüş yapacağız.

DXN Turkiye Ekip Lider Takim